Co vědět o chirurgii rekonstrukce prsu
Co vědět o chirurgii rekonstrukce prsu Léčba rakoviny prsu často zahrnuje částečné nebo úplné odstranění jednoho nebo obou prsou. Tento postup se nazývá mastektomie. Rekonstrukce prsu může probíhat po mastektomii, aby se snížil psychologický dopad postupu. V tomto článku pokryjeme dostupné typy operace rekonstrukce prsu, jak se rozhodnout, která je nejlepší, zotavení a rizika. Cílem …

Co vědět o chirurgii rekonstrukce prsu

Léčba rakoviny prsu často zahrnuje částečné nebo úplné odstranění jednoho nebo obou prsou. Tento postup se nazývá mastektomie. Rekonstrukce prsu může probíhat po mastektomii, aby se snížil psychologický dopad postupu.

V tomto článku pokryjeme dostupné typy operace rekonstrukce prsu, jak se rozhodnout, která je nejlepší, zotavení a rizika. Cílem rekonstrukce prsu je reforma nebo přetvoření jedné nebo obou prsou po mastektomii nebo lumpektomii. nebo zabránit rakovině prsu. Dvě hlavní možnosti:

 • implantáty nebo protetika: Tento typ chirurgie používá silikon nebo SA Liniové implantáty.
 • Autologní nebo chirurgie chlopně kůže: Tato metoda používá tkáň z jiné části těla. Techniky k vytvoření přirozenější rekonstrukce prsu nebo prsou. Umístěte v době mastektomie nebo lumpektomie. Tomu se nazývá okamžitá rekonstrukce.

  Zpožděná rekonstrukce je však také možnost. Osoba by se mohla rozhodnout podstoupit rekonstrukci po uzdravení mastektomie a další léčba rakoviny skončila.

  Implantáty

  Při rekonstrukci prsu s implantáty vloží chirurg silikonové nebo solné implantáty pod kůži nebo svaly, místo předchozí prsní tkáně.

  Pro většinu lidí se jedná o dvoustupňový postup. Během prvního stádia chirurg umístí tkáňový expandér pod zbývající kůži prsu nebo svaly pectoralis. Expandér slouží jako dočasný solný implantát, který postupně natahuje zbývající tkáň. základ. Tento balón postupně roste a natahuje překrývající se pokožku a svaly, dokud prsa nedosáhne velikosti, s níž je osoba pohodlná. Implantáty provedou druhý postup pro vložení implantátů. Obvykle znovu otevře původní jizvu. To často znamená, že postup nezanechává na hrudi žádné nové jizvy.

  chirurgie chlopně kůže

  S chirurgií chlopně kůže vezme chirurg tkáň z jiné části těla a přesune ji na hruď, aby znovu vybudoval prsa.

  Chirurg obvykle odstraňuje tuto tkáň z břicha. Může však pocházet z jiných míst na těle, včetně hýždě, záda nebo stehna. Pro tuto chirurgii jsou k dispozici dvě metody:

 • Chirurgie chirurgie chirurgie chlopně pedikulu
 • Odstraňuje tkáň a krevní cévy, které jí poskytují cirkulaci pro umístění v prsu. Tyto krevní cévy jsou velmi malé, takže chirurg použije mikroskop k jejich sešívání v postupu zvaném mikrochirurgie. Místo toho tkáň zůstává připojena k tělu a chirurg to obvykle otáčí do hrudi, aby vytvořil prsa.

  Chirurg obvykle používá tkáň z břicha nebo zpět pro chirurgii chlopně pedikuly.

  Rozhodnutí o operaci

  Rozhodnutí podstoupit operaci rekonstrukce prsu je osobní volbou. Mnoho lidí truchlí nad ztrátou svých prsou nebo po podstupu mastektomie zažívá těžké úzkostné a sebevědomí. Po výběru rekonstrukce prsu však stále zůstávají některá důležitá rozhodnutí, včetně:

 • Typ chirurgického zákroku, který má
 • kdy podstoupit operaci
 • Ať už podstoupit operaci na obou prsou, aby odpovídaly rekonstruovanému prsu s ostatními prsy

Některé faktory, které pomáhají člověku a jejich chirurgovi, rozhodnou, že nejlepší druh rekonstrukce prsu zahrnuje:

Typ těla osoby, protože štíhlejší lidé nemusí mít dostatek tkáně jinde na těle, aby mohli provést chirurgii chlopně kůže

 • Celkové zdraví, včetně toho, zda kouří nebo ne kouří
 • Poloha, závažnost a typy rakoviny
 • Další léčba rakoviny, jako je radiační terapie nebo chemoterapie, které mohla osoba obdržet
 • Zda je nutná operace na jednom nebo obou prsou
 • Počet operací, které je osoba ochotná mít
 • Jak rychle se osoba přeje zotavit z chirurgického zákroku
 • Zda jejich pojistná smlouva zahrnuje kosmetické nebo volitelné léčby

Recovery

Rekonstrukce prsu je hlavní chirurgický zákrok. Osoba může očekávat, že stráví několik dní v nemocnici po rekonstrukci implantátu a rekonstrukci chlopně. Chirurgie chlopně kůže má delší dobu zotavení než rekonstrukce pomocí implantátů. Psychologický dopad ztráty jednoho nebo obou prsou však může trvat déle než toto. Bolest, modřiny, otoky nebo bolestivost v prsou a v místě, ze kterého chirurg odstranil tkáň během chirurgie chlopně kůže, jako je břicho, záda nebo hýždě

 • Omezení pohybu, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání, jako je zvedání Oživení zbraní
 • Osoba bude pravděpodobně vyžadovat stehy a drenážní zkumavky po operaci. individuální pohodlné. Mohou také doporučit nosit elastickou podprsenku, aby se snížila otoky. Časem se však může vrátit určitý pocit.

 • Krvácení nebo krevní sraženiny
 • Infekce
 • Potenciální komplikace s anestezií
 • Nahromadění tekutin v prsu nebo v místě dárce (pro chirurgii chlopně kůže)
 • Extrémní únava
 • Pomalé nebo narušené hojení ran
 • Další komplikace, ke kterým může dojít po operaci, zahrnují:

  • Tkáňová smrt nebo nekróza, která se může vyvinout v kůži, tuku nebo tkáňové klapce
  • Ztráta svalové síly v místě dárce (pro chirurgii chlopně kůže)
  • Změny v prsu nebo senzace bradavek
  • Potřeba více chirurgických zákroků, pokud dojde ke komplikacím
  • Nerovnoměrná prsa
  • Problémy s implantátem, jako je pohyb, prasknutí, únik nebo jizva tkáň
  • Potřeba odstranit implantáty

  Někdy jsou vyžadovány další postupy a První fáze chirurgického zákroku. Drobné revizní operace se obvykle konají několik měsíců až https://recenzeproduktu.top/cardiol/ několik let po rekonstrukci mastektomie a implantátu nebo chlopně a dobře po jakékoli další léčbě, jako je chemoterapie nebo radiační terapie. Může být nutná rekonstrukce brady. Během tohoto postupu chirurg při rekonstruovaném prsu spojí malé kousky kůže, aby vytvořil ránu, která se podobá bradavce. Člověk se pak může rozhodnout, že tuto bradavku a pokožku kolem ní vytetí, aby vytvořil vzhled areoly. Pro vytvoření vzhledu zvýšené bradavky. Vzhled jakéhokoli dutého, divotů nebo nepravidelnosti obrysu.

  Tyto menší operace vyžadují minimální dobu zotavení, takže lékař může obvykle vydávat osobu ve stejný den jako postup.

  Alternativy

  Ne všichni lidé, kteří podstoupí mastektomie, si vybírají nebo potřebují prsa rekonstrukce. Každý má jinou cestu prostřednictvím zotavení rakoviny prsu a je k dispozici řada možností, které jim pomohou podpořit prostřednictvím toho, co je často obtížný a transformační doba.

  Někteří lidé se rozhodnou nosit protetické prsa z obou uvnitř jejich podprsenky nebo připoutané k jejich tělům. Tyto umělé části těla se podobají vzhledu a pocitu přírodního prsu a poskytují tělu vyrovnávací váhu, která podporuje jejich držení těla. plně uzdravený. Některé pojišťovací společnosti pokrývají protetiku prsu pro lidi, kteří měli mastektomii. Možná nebudou chtít podstoupit další operace, nebo by mohli považovat protetiku nepříjemnou. Ostatní lidé se však rychle přizpůsobí novému tvaru svých prsou. Avšak lidé, kteří měli jedno prsa odstraněny, si mohou být vědomi problémů s držením těla a mohou mít bolesti zad v důsledku nerovnováhy váhy - zejména pokud mají velká prsa.

  Osoba by měla mluvit s a Chirurg prsu a plastický chirurg, aby zjistili, zda je rekonstrukce prsu vhodná. :

  Pro lidi s malými prsy, lidé s malými nádory a lidé, kteří nemají rakovinu, ale silnou rodinnou anamnézu, může chirurg navrhnout bradavku šetřící mastektomii.

  V tomto postupu zůstává bradavka a dvorka neporušená a veškerá hluboká prsní tkáň je odstraněna menší jizvou. Většina plastových chirurgů řekne, že mastektomie šetrné bradavky poskytuje nejlepší kosmetický výsledek pro postupu mastektomie. Je to však také riskantnější postup v důsledku technických aspektů práce prostřednictvím menšího řezu a kůže, která zůstala - včetně bradavky - bude často trvat déle.

  Dnes je většina tradičních mastektomií Shnitka kůže (nikoli radikální), což znamená, že většina kůže prsu - stejně jako pectoralis a většina lymfatických uzlin - zůstane pozadu. Protože radikální a modifikované radikální masstektomie nejsou dnes tak běžné, nebylo by přesné říci, že mastektomie šetrná k kůži nabízí úspěšnější rekonstrukci. je dosaženo bilaterální mastektomií a rekonstrukcí, protože symetrie je snazší dosáhnout. Pokud má osoba pouze mastektomii na jedné straně, je tato zbývající přírodní prsa obvykle poněkud poklesla, zatímco rekonstruovaná prsa je zvýšená a energičtější. Lidé si proto mají tendenci si všimnout většího rozdílu mezi rekonstruovaným a přírodním prsem, což může vést k nižší míře spokojenosti. Odpovědi představují názory našich lékařských odborníků. Veškerý obsah je přísně informativní a neměl by být považován za lékařskou radu.

   Contents